Aerosol 2016 da yerınız alın
Anasayfa Hakkımızda Faaliyetlerimiz Üyelerimiz Haberler İstatistik Bültenler

FAALİYETLERİMİZ

» OSO A.Ş. iftar yemeği düzenledi - 22.6.2015

22.06.2015 Pazartesi günü İstanbul Point Hotel’de OSO Ortak Satınalma Organizasyonu A.Ş.’nin düzenlediği iftar yemeğine derneğimizi temsilen Dernek Genel sekreterimiz katılmıştır. OSO’nun ortak ve tedarikçilerine yönelik yaptığı organizasyon, iftar yemeğinin ardından OSO A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Murat Akyüz ve OSO A.Ş. Genel Müdürü/Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Suat Sarı'nın yaptığı konuşmalar ile devam etmiştir.

OSO A.Ş., imalat sektöründe imalatçı-ihracatçı niteliğinde faaliyet gösteren firma ve temsilcilerin bir araya gelerek oluşturduğu geniş tabanlı bir satın alma organizasyonudur. Bu organizasyon, Türkiye’deki makine ve aksamları ihracatçılarının tümünü temsil eden, T.C. Başbakanlık Orta Anadolu Makine İhracatçılar Birliği üyelerinin ve yönetim kurulunun katılımı ve desteği ile oluşturulmuştur.

Türk imalat sektöründe girdi maliyetlerinin yüksekliği temel sorunlardan biridir. Küçük, orta ve mikro ölçekli çok sayıda firmanın oluşturduğu dağınık bir yapıya sahip olan imalat sektöründe uygulanamayan ölçek ekonomisi, yüksek seviyelerde seyreden girdi maliyetleri ile firmalarımızı karşı karşıya bıraktığından, üretici firmalar yurtdışı rekabette zorlanmaktadır. Oysa üreticilerin imalatlarını gerçekleştirmeleri için gerekli olan malzeme ve hizmetler ortak bir platformda değerlendirildiğinde ortaya çıkan miktarlar, tedarikçileri ve yan sanayiyi, anlamlı fiyat iskontoları sunabileceği bir seviyeye ulaştırmaktadır. Bu nedenle OSO A.Ş. Dış Ticaret Müsteşarlığı’nın pilot projesi olarak OAİB Makine ve Aksamları İhracatçı Birliği tarafından çözüm sunması amacıyla devreye sokulmuştur. OSO A.Ş., üreticilerin alımlarını tek bir merkezde toplayarak elde ettiği pazarlık gücü ile girdi maliyetlerini minimize edecek bir mekanizma görevi üstlenmektedir. Organizasyon, imalatçıların kullandıkları malzemeleri, kalitelerinden ödün vermeden optimum fiyatlarla tedarik edebilmelerini hedef almaktadır.

www.aerosol.org.tr